skip to Main Content

+420 511 444 350

Zákaznická podpora

Pokud budete volat ohledně vytvořené objednávky, připravte si prosím její číslo (variabilní symbol). Poptávky na nekonkrétní ubytování posílejte na brno@ceskekormidlo.cz

Po–Čt 7.00–19.00
Pá 7.00–17.00
So 9.00–17.00
Ne 15.00–20.00 (pouze online)

Když město voní po růžích

Když Město Voní Po Růžích

Znáte ten pocit, když vejdete do parfumerie? Vaše smysly okamžitě pohltí paleta nádherných vůní a vy nevíte, k čemu přivonět dříve… Co byste řekli na takovou přehlídku vůní přímo pod širým nebem? V rakouském Badenu to není problém – vítejte na slavnosti růží!

Testuju zájezd na slavnost růží!

Jestli patříte mezi milovníky botaniky, lázeňských pramenů, vinařství anebo se zkrátka rádi necháváte očarovat kouzlem malebných rakouských městeček, dolnorakouský Baden je vaší destinací. Přesvědčil jsem se o tom na zájezdu v prvním červnovém dni, kdy právě v Badenu probíhala slavnost růží.

Jedeme kousek za Vídeň

Ačkoli Baden leží jen asi 30 km jižně od Vídně, nenajdeme zde mnoho podobností s touto rakouskou metropolí. Namísto rozlehlých bulvárů křižují Baden křivolaké uličky; velká nákupní centra zde střídají malé obchůdky. Poklidná atmosféra tohoto lázeňského města si získá prostě každého. Většina budov v Badenu pochází z 19. století a vyznačuje se elegancí biedermeierovského slohu. Možná právě pro ono malebné kouzlo zde v minulosti žilo nebo přebývalo mnoho významných osobností v čele s Beethovenem, Mozartem nebo třeba herečkou Kateřinou Schrattovou.

Není výklad jako výklad

Protože pan průvodce, Petr Vilém Koluch, je Čech žijící ve Vídni, dokázal celou prohlídku města odvést nejen s podrobným a poutavým výkladem, ale také do svého výkladu zapracoval vlastní zkušenosti ze života v Rakousku, což je pro zahraničního návštěvníka vždy zajímavý poslech.

Lázně, víno, zpěv

Baden sám o sobě má tolik předností, že by mu ostatní města mohla jen závidět. V první řadě – jak už jméno města napovídá – je to město lázeňské. Vůbec první lázně zde vybudovali už staří Římané a od té doby zde lázeňská tradice žije doposud. Ostatně, že zdejší (nejen) termální vody stojí opravdu za to, může jistě potvrdit mnoho účastníků našeho zájezdu, kteří strávili odpoledne právě v městských lázních. Opomenout samozřejmě nemůžeme ani vinařskou tradici města. Na doporučení pana průvodce si nemálo klientů odvezlo z Badenu právě místní víno. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že například Grüner Veltliner, chlouba místních sklepů, je opravdu lahodné a Badeňané mají právem být na co pyšní.

V růžovém nebi

Baden je pověstný svým rozáriem, tedy růžovou zahradou. Jedná se o vůbec největší rozárium v Rakousku a návštěvníci zde najdou až 20 000 růžových keřů ve více než 600 odrůdách. O to větší zážitek je potom navštívit Baden právě v den, kdy se život celého města soustředí na zdejší rozárium a jeho překrásné voňavé poklady. V odpoledních hodinách začalo nejen rozárium, ale opravdu celé město ožívat různými hudebními vystoupeními a dalšími kulturními akcemi, které Badenu přidaly ještě o špetku více na jeho kouzle. Kdo má chuť na poklidný den v kulisách krásného městečka, voňavých růží a lázeňských pramenů, Baden je jasnou volbou.

Do Badenu se ještě vrátím

V kombinaci s nádherným slunným počasím, které nás po celý den doprovázelo, byl zájezd opravdu vydařený a mohu jeho návštěvu, především pak v době slavnosti růží, jen doporučit. Tak za rok na viděnou v Badenu!

Děkuji za pozornost, brzy se ozvu s dalšími zápisky!
Váš palubní písař

Back To Top