skip to Main Content

+420 511 444 350

Zákaznická podpora

Pokud budete volat ohledně vytvořené objednávky, připravte si prosím její číslo (variabilní symbol). Poptávky na nekonkrétní ubytování posílejte na brno@ceskekormidlo.cz

Po–Čt 7.00–19.00
Pá 7.00–17.00
So 9.00–17.00
Ne 15.00–20.00 (pouze online)

Tady je Vinnetouovo aneb za krásami Plitvických jezer

Tady Je Vinnetouovo Aneb Za Krásami Plitvických Jezer

Asi každý dobře zná legendární filmy o Vinnetouovi z tvorby Karla Maye. Přemýšleli jste už ale někdy, kde hledat kupříkladu prostředí slavného Pokladu na Stříbrném jezeře? Račte se pohodlně usadit, náš výlet na Plitvická jezera právě začíná!

Skvost (nejen) chorvatské přírody

Ať už patříte mezi fanoušky legendárních Mayovek, anebo se „jen“ rádi necháváte uchvacovat skvostnými přírodními scenériemi, Plitvice nesmí na vašem seznamu destinací chybět. Jedná se totiž o jeden z největších přírodních skvostů nejen chorvatského, ale přímo celoevropského měřítka. Národní park Plitvická jezera leží v Chorvatsku, přibližně na trase mezi městy Karlovac a Zadar. Je to soustava desítek krasových jezer, která mezi sebou propojuje až 140 vodopádů. Každičký z těchto vodopádů přitom nabízí neskutečnou podívanou, která dojme i největšího flegmatika. Tady je to zkrátka pastva pro oči radost pro duši.

Na Plitvice s Českým kormidlem

Protože si v Českém kormidle na krásných destinacích potrpíme, vydali jsme se jednoho červnového dne na Plitvice i my. A tak jsme nechali rozpálené tropické Česko v zádech a v sestavě dvou takřka plně obsazených patrových autobusů vyrazili směrem na jih k Plitvickým jezerům. Průvodce našeho autobusu, pan Ondřej Nováček, nám již po cestě na Plitvice řekl jak mnoho užitečných informací ohledně návštěvy jezer, tak i spoustu zajímavostí (nejen) z dějin Chorvatska. Už po cestě si od nás vybral peníze na vstupenky, které nám poté hned ráno na pokladně zajistil a následně rozdal. Sehnal pro nás také mapky národního parku a představil všechny možné (i nemožné) trasy po Plitvických jezerech.

Turistické stezky, lodě i vláčky

Národní park je uzpůsoben návštěvníkům skutečně všech věkových kategorií i fyzických zdatností. Nezáleží, zda jste zdatní sportovci, anebo rekreační výletníci – díky síti různých turistických stezek kombinovaných s lodní i „vláčkovou“ dopravou jsou Plitvice vhodné opravdu pro každého. Po celou dobu návštěvy jezer (tj. asi 9 hodin) navíc máte individuální volno bez průvodce, takže si každý může zvolit takovou trasu, která mu vyhovuje. Trasy kolem jezer jsou dobře značené, a prakticky tak nehrozí, že by se zde mohl někdo ztratit. Pokud už jste navíc v časové tísni (anebo se vám jednoduše už nechce chodit), můžete k přepravě kolem jezer využít loď anebo „vláček“. Oba dva způsoby této alternativní dopravy jsou zahrnuty v ceně vstupenky.

Vyhněte se davům

Jelikož se zájezd – stejně jako vůbec všechny zájezdy na Plitvická jezera od naší CK – pořádal ve všední den, nebyl park ani zdaleka přeplněn lačnými davy turistů. Každý se tak mohl procházet dle svého tempa a nadšení.

Podmanivý Záhřeb na závěr

Výlet jsme zakončili asi 2hodinovou návštěvou hlavního města Chorvatska, kouzelného Záhřebu. Pan průvodce nám ukázal nejvýznamnější památky města a popsal i jeho historii. Už tak podmanivou atmosféru podvečerního města navíc obohatil i otevřený festival folklorní hudby, který se zrovna ten večer konal před budovou záhřebské galerie umění. Záhřeb své kouzlo zkrátka nezapře.

Hurá na Plitvice!

Co tedy říci závěrem? To je jednoduché: nabijte foťáky, připravte svačiny a nazujte pohodlnou obuv – tenhle výlet prostě stojí za to. S rezervací ale neváhejte, termíny se rychle plní. Tak na viděnou na Plitvicích!

Děkuji za pozornost, brzy se ozvu s dalšími zápisky!
Váš palubní písař

Back To Top