skip to Main Content
Filtrovat nabídky

Paganella

Moderní lyžařské středisko pro celou rodinu

Lyžařské středisko Paganella se nachází v italských Alpách v srdci Brentských Dolomit nedaleko Trenta. Návštěvníky uchvátí okouzlujícími výhledy na jezero Garda a horské masivy Brenta a Monte Bondone. Lyžařský areál nabízí dokonale upravené sjezdovky od modrých pro začínající lyžaře až po černé pro zkušené jezdce. Areál disponuje téměř kompletním pokrytím umělým sněhem, super moderními lanovkami a snowparkem Dosson. Na místě jsou k dispozici všechny lyžařské služby jako je servis nebo půjčovna kompletního vybavení. Pro děti, začátečníky neby ty, kteří si chtějí vylepšit svou techniku je zde 190 lyžařských instruktorů (v italském nebo anglickém jazyce). Městečka Fai della Paganella a Andalo jsou přímo propojené sítí 14 lanovek s úctyhodnou přepravní hodinovou kapacitou až 31 000 osob. Celý lyžařský areál si lze užít zakoupením jednéh... zobrazit více

Moderní lyžařské středisko pro celou rodinu

Lyžařské středisko Paganella se nachází v italských Alpách v srdci Brentských Dolomit nedaleko Trenta. Návštěvníky uchvátí okouzlujícími výhledy na jezero Garda a horské masivy Brenta a Monte Bondone. Lyžařský areál nabízí dokonale upravené sjezdovky od modrých pro začínající lyžaře až po černé pro zkušené jezdce. Areál disponuje téměř kompletním pokrytím umělým sněhem, super moderními lanovkami a snowparkem Dosson. Na místě jsou k dispozici všechny lyžařské služby jako je servis nebo půjčovna kompletního vybavení. Pro děti, začátečníky neby ty, kteří si chtějí vylepšit svou techniku je zde 190 lyžařských instruktorů (v italském nebo anglickém jazyce). Městečka Fai della Paganella a Andalo jsou přímo propojené sítí 14 lanovek s úctyhodnou přepravní hodinovou kapacitou až 31 000 osob. Celý lyžařský areál si lze užít zakoupením jedného skipasu. Při zakoupení rozšírených skipasů COMBI a SUPERSKIRAMA je možné využít sjezdovky ostatných středisek okruhu SKIRAMA Dolomiti tj. Monte Bondone, Folgaria, Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida–Marilleva, Pejo a Passo Tonale.

Novinky

 • V roce 2019/2020 se otevřela nová 2 km sjezdovka a kabinová lanovka Selletta–Dosson (délka 1,6 km, hodinová přepravní kapacita 2 400/3 600 osob)
 • Nové červené sjezdovky Jana Granda a Gallo Cedrone
 • Nová sáňkařská dráha (800 m)

Lyžování, snowboarding i skialpinismus

Lyžařské tratě všech obtížností

Díky rozmanitosti sjezdovek uspokojí lyžařský areál Paganella Ski každého lyžaře. Pro začátečníky je zde 12 modrých sjezdovek různých obtížností, 17 červených pro zdatnější jezdce, které vedou z vrcholu hory Paganella ve výšce 2 125 m. n. m a pro náruživé je zde 5 km dlouhá černá sjezdovka Olimpionica (Olimpionica 1, 2, 3) s převýšením 367 m, 307 m a 351 m. O kvalitách střediska Paganella ski svědčí i skutečnost, že si středisko vybrala norská reprezentace v alpském lyžování a Aksel Lund jako svoje tréninkové centrum. V posledních letech se Andalo–Paganella Ski stala evropskou tréninkovou základnou pro americký lyžařský tým včetně Bode Millera, Teda Ligetyho a dalších amerických šampionů. Na stejných sjezdovkách pro profesionální tréninky se konají i některé slavné skialpové závody na vysoké úrovni. Na sjezdovce Olimpionica 2 se každoročně pořádají dva obří slalomy Evropského poháru žen. Kromě toho všichni velcí lyžařští mistři znají Paganellu pro vzrušující Alpine Rockfest, originální vyřazovací závod na lyžích v rytmu hudby. V úterý a pátek zůstávají vleky v provozu s osvětlenými sjezdovkami, což ocení milovníci nočního lyžování. Od 19.30 do 22.20 hod. je v provozu lanovka Andalo–Doss Pela až do stanice Dosson, lyžuje se na sjezdovce Cacciatori 1. Noční lyžování je v ceně vícedenního skipasu.

Snowpark Dosson nejen pro náročnější jezdce

Paganella Ski nabízí ve spolupráci se SlopeDesign snowpark Dosson (dostupný 8 místnou gondolou Andalo–Doss Pela). V parku je vyhrazený koberec (100 m) a 10 překážek. Snowpark je rozdělen do 2 částí:

 • EASY s malým zábavním svahem pro děti, skokem a dvěma boxy pro začátečníky
 • EXPERT se skokem, 3 raily a pyramidovým boxem

Poloha v blízkosti nové restaurace Dosson je perfektním místem pro setkání se s přáteli a horskou relaxaci u skvělého jídla a pití.

Skialpinismus na vzestupu

Skialpinismus je sport, který je stále populárnější a Paganella mu vyčlenila celkem 3 tratě. Tre–Tre je trať věnovaná milovníkům lyžařských túr a výletů na sněžnicích, která umožní stoupání horskými lesy. Stezka vede ve stopách historické trati, inauguroval ji Rolly Marchi a soutěžil a vyhrál na ní Zeno Colò. Trať začíná na Santel Fai a přechází do svahu Selletta. Od 29. 12. 2019 se trať změnila a nově se napojuje na nový svah Jana Granda. Odtud je možné stoupat po levé straně svahu do La Selletta (pozor, tato trať není uměle zasněžována). Další trať Rocca–Dosso Larici začíná u parkoviště Santel ve Fai della Paganella, pokračuje na svah La Rocca(A), na části svahu Dosso Larici (C), až k chatě Dosso Larici. Poslední trať se jmenuje Olimpionica I, začíná ve městečku Andalo na svahu (K) (500 m) a pokračuje na svah OLIMPIONICA I (I) až k chatě Dosson. Pozor, v čase večerního lyžování je nutné nosit čelovku a držet se na pravé straně sjezdovky.

50 km lyžařských tratí

 • Umělé zasněžování: 100 %
 • Černé sjezdovky: 1 sjezdovka (1,2 km)
 • Červené sjezdovky: 17 sjezdovek (35 km)
 • Modré sjezdovky: 12 sjezdovek (14 km)
 • Běžecké tratě: 12,3 km skimapa zde
 • Kabinové lanovky: 3
 • Sedačkové lanovky: 11
 • Pojízdný pás: 4
 • Lanovek celkem: 18
 • Přepravní kapacita: 31 000 os./hod.
 • Snowparky: 1

Ideální rodinná dovolená na horách

Vedle lyžařských tratí můžete využívat 4 zábavní parky, 3 dětské kluby přímo na svazích, snowpark, sáňkařskou dráhu, lyžařskou školu (tradičně zde funguje lyžařská školka s česky hovořícími instruktory) a další služby. Lyžařské školy se nachází ve 4 oblastech (2 ve městě Andalo a 2 na horách). Instruktoři hovoří italsky a anglicky. Paganella je místo, které se postará o vaše děti, zatímco vy si budete vychutnávat alpské slunce, kvalitní lyžování a italskou gastronomii. Uprostřed zastávky lanovky Andalo–Doss Pela se na ploše 1,5 km nachází dětská část snowparku Dosson (sáňkování, atrakce a hry) s kvalifikovaným personálem, který se dětem věnuje a umí je zabavit. Nově si v Paganellé můžete vyzkoušet 800m sáňkařskou dráhu pro malé i dospělé (dráhu můžete sjíždět na vlastním vybavením nebo si na místě vše zapůjčíte). Na vybraných lanovkách je možné cestovat se psem a v areálu je dokonce k dispozici psí park Agility. Pokud holdujete čtení, navštivte ledové iglú, které funguje jako velmi originální bibliotéka. Pobyt v Alpách můžete nakonec doplnit návštěvou krásného parku Wildlife v Spormaggiore, kde můžete vidět třeba medvědy nebo vlky.

Běžky

V Paganelle si můžete užít i běžky o celkové délce 12,3 km (anglicky nordic ski/cross country). 4 dráhy jsou pro Vás každý den upravovány a otevřené od 8.00 hod. do 17.00 hod. (pokud počasí dovolí). Trasy mají různé obtížnosti:

 • Zelená (Green track, Campo Scuaola), velmi jednoduchá, délka 0,5 km
 • Modrá (Blue track, Girolago slopes), jednoduchá, délka  2,5 km, může být umělý sníh
 • Červená (Red track), střední obtížnost, délka 3,8 km, je potřeba hodně přírodního sněhu
 • Černá (Black track), těžká obtížnost, délka 5,5 km, je potřeba hodně přírodního sněhu

Web kamera na běžkařské dráhy zde

Wellness, paragliding, místní gastronomie a další vyžití

Pokud byste rádi navštívili Paganellu, ale nejste lyžař nebo si mezi lyžováním rádi děláte volný den, středisko nabízí množství aktivit. Pro milovníky adrenalinu je zde k dispozici například horský výšlap v sněžnicích, paragliding s nádherným panoramatickým výhledem, nebo jízda na horských kolech se speciálně upravenými kolami. Pochutnáte si určite i na místní kuchyni a skvělém vínu, nebo si na svahu dáte apres ski. Lanovky Odpočinout si můžete ve skvělém aquaparku Acquain v městečku Andalo. Pro nejmenší je zde dětský bazén nebo vodní park s atrakcemi. Pro starší děti je zde tobogán dlouhý 50 metrů. V aquaparku také naleznete plavecký bazén s wellness s vířivkou, saunami a relaxační místností. Dopřát si také můžete masáže a jiné zkrášlovací procedury. O večerní zábavu tady taky není nouze. V jednotlivých městečkách naleznete restaurace, bary a diskotéky. Za návštěvu určitě stojí jedna z nejznámější diskoték Shuttle La Flaca v Andalu. 

Vzdálenost z ČR

Brno: 785 km

Praha: 720 km (autobusem cca 10 hod.)

Autobusové zájezdy se skipasem

České kormidlo pořádá velmi výhodné autobusové zájezdy (lyžařské balíčky) s dopravou, ubytováním, polopenzí a skipasem v ceně. Informace o dopravě a aktuální svozové trasy z České republiky najdete zde (standardně jezdíme moderními vozy Autokarem.cz). Zájezdy jsou s denním anebo nočním přejezdem na 2, 3 nebo 4 noci v hotelu. Při nočním přejezdu se odjíždí ve večerních hodinách, cestuje se přes noc a po ranním příjezdu na Paganellu se jde rovnou lyžovat. Odpoledne je potom ubytování na hotelu a večeře. Při dennímu přejezdu se odjíždí v brzkých ranních hodinách a v hotelu jsme ještě týž den na večeři a lyžuje se až další den zájezdu.

Vlastní doprava

Nejrychlejší trasa z Prahy je přes Německo směrem na Mnichov, rakouský Innsbruck a hraniční přechod Brenner. Pozor na placené úseky (přejezd prěs Brennerských průsmyk stojí cca 10 €, také je nutné si zakoupit rakouskou dálniční známku na čerpacích stanicích nebo online). Cesta z Brna je nejrychlejší směrem na Vídeň–Salzburg–Innsbruck a dále přes Brennerský průsmyk.

Paganalla webkamery

Skrýt podrobnosti

Vašemu výběru neodpovídají žádné produkty.